sadsad x
asdasd

Türkiye’de ilk! TSE’den DE-GA Otomotiv Tamponlarına Orjinale Eşdeğer Belgesi

09.01.2018

TSE tarafından Türkiye’de ilk kez tampon ürünlerine TSE belgesi verildi.

Tanınmış birçok otomobil markasına uyarlanabilen plastik tampon, panjur vb. üretiminin yanı sıra çeşitli modellere ait kaporta sac aksamlarını ithal eden ve pazarlayan, aydınlatma gurubunda TYC Türkiye Distribütörü olan DE-GA Otomotiv yan kuruluşu Eurobump Otomotiv’e TSE belgesi layık görüldü.

‘Motorlu Araç Sigortalarında Eşdeğer Parça Belgeleme Esaslarına İlişkin Genelge’ye uygun olduğu Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından onaylanan TSE’yi, belgelendirme müdürü Sezai Kolat’ın elinden alan DE-GA Otomotiv satış lideri Garbis Cingöz, ‘Bu belgeyi TSE kurumundan almamız bizi hem gururlandırmış hem de pazarda güvenilir yedek parça ürettiğimizin tescili olması açısından bizi ayrıca mutlu etmiştir.’

Eşdeğer Yedek Parça Uygulaması Hakkında

2015 yılı Haziran tarihinden itibaren otomotiv yan sanayi sektöründe ‘eşdeğer parça’ uygulaması ile yetkili servisler artık, TSE’nin onayladığı muadil parçaları da orijinal parça yerine kullanabilecek. Muadil ürünler 2 yıl TSE tarafından onaylanacak, bu sürenin ardından akredite edilmiş belgelendirme kuruluşlarının onayladığı ürünler de bu kapsamda değerlendirilebilecek.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.